Jdi na obsah Jdi na menu

3. kolo - 16.10.2015, Mitra Brno

Rousínov (3. kolo Divize E)

Mitra Brno - FC Kloboučky 5:9 (3:3)

Branky: Hambálek Aleš 2, Motyčka Tomáš 2, Chýla Marek - Chadima Jan 3, Koval Stanislav, Štrublík Ladislav, Němec Lukáš, Handlíř Michal, Selinger Tomáš, Horák Vilém

ŽK: 0 - 0

ČK: 0 - 0

Rozhodčí: Luu David (8,4), Vévodová Alice (8,4)

Delegát: Rek Lubomír

Diváků: 28

Třetí kolo futsalové divize nás zaválo na palubovku haly v Rousínově kde proti nám nastoupil jeden z letošních nováčků Mitra Brno. Termín výkopu byl pro nás dost brzy a tak se tým scházel po fotbalových trénincích jako pacienti k zubaři. Nakonec však z toho byla slušná sestava.

Úvodní vteřiny jsme si nemohli lépe naplánovat, již ve 20 vteřině mířil přesně rozběhnutý Koval který umístěnou ranou zužitkoval zpětnou přihrávku Štrublíka - 1:0. V 8. minutě se prosadil i domácí hráč Hambálek který prostřelil vše co mu stálo v cestě - 1:1. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, skóre se měnilo v 9. minutě, bohužel pro nás na straně soupeře - 1:2. Domácí Mitra zakončila obrat skóre v minutě jedenácté, kdy po brejku zvyšovala již na 3:1 z pohledu soupeře. Diváci se v hledišti rozhodně nenudili, oba soupeři si vypracovávali šance a v 16. minutě se po náběhu na zadní tyč prosadil Chadima (as. Selinger) - 2:3. To však nebylo do poločasu vše. V 18. minutě znovu Chadima doráží na brankové čáře míč (as. Handlíř) a srovnává stav skóre na 3:3. Tímto výsledkem měníme v poločase strany.

Poločasová výměna brankářů a jdeme na druhou část. Hned v první minutě, ted 21. minutě nastřeluje Mitra tyč. Následuje šestiminutová pasáž, kdy se oba celky střetávají spíše na středu hřiště. Tuto část naraší ve 27. min Handlíř, jeho střela orazítkovala břevno. Další naše možnosti zlikvidoval brankář soupeře, nejdříve vychytal Selingera a poté Handlíř svoji střelu míří přímo do něj. I hráči Mitry se osmělili, střelu bodlem Buriánek kryje. V čase 30:35 došlo na další změnu skóre, Štrublík uklízí odražený míč (as. Koval) - 4:3. Za další deset vteřin je opět srovnáno, naši hráči snad ještě na polovině hřiště zapíjeli vstřelenou branku, Mitra po akci vyrovnává v čase 30:45 - 4:4. S tímto stavem se ale nehodláme smířit a díky pohotovému náběhu a přesnému zakončení Němce (as. Štrublík) opět vedeme - 5:4, čas 32:42. O pár vteřin později zvyšujeme vedení na 6:4, kombinaci zakončuje Handlíř, asistuje mu Selinger, čas 33:06. Šokovanému soupeři zasazujeme další ránu, znovu nám k tomu stačilo přibližně dvacet vteřin, po nahrávce Štrublíka zakončuje Chadima - 7:4, čas 33:25. Soupeř se sporadicky snaží ohrozit naši branku, zakončení z dálky Buriánek s menšími obtížemi vyráží. Mitra přeci jen koriguje stav v čase 36:20 - 7:5. Další branka soupeře mohla být na spadnutí, do cesty se postavila tyč! V čase 38:45 zvyšuje Selinger na 8:5 a o osudu utkání se zdá být rozhodnuto. Přesto se soupeř ještě osmělí a dvakrát před Buriánkem zahrozí, ten však všechny střely bez problémů zneškodňuje. V poslední minutě, resp. 39:36 se střelou z půlky do prázdné branky prosazuje svoji premiérovou brankou Horák a my mohli začít díky této trefě vybírat z nápojového lístku...(asistence Selinger) - 9:5

Statistika zápasu:

Střely na bránu - Kloboučky ??:?? Mitra

Střely mimo - Kloboučky ??:?? Mitra

Jak to viděl soupeř:

I do třetice bez bodu

Ve třetím kole divize se Mitra utkala ve své hale s Kloboučkami. Později příchozí diváci nejspíše nestihli první gól, to se totiž ujala nenápadná střela a bylo to 0:1. Mitra se musela obejít bez 3 důležitých útočníků Šotyho, Dominika a Karla přesto sekloboucky.jpg vzepjala proti favoritovi k obratu. Poprvé v sezóně pocítil nováček, co je to být ve vedení. A to dokonce dvojnásobném, bohužel ze stavu 3:1 bylo ještě do přestávky vyrovnáno. Po pauze se oba týmy do sebe pustily s cílem urvat vítězství pro sebe. Přes deset minut se hrálo bez branek až se důrazem před brankou prosadili hosté. Ani tento moment Mitru, hrající pouze v 6-ti hráčích do pole, nezlomil. Hned z další akce vyrovnal střelou k tyči Tomáš na 4:4. Závěr ale lépe zvládly Kloboučky, přehrávaly oslabenou sestavu soupeře a odskočily až na 4:7. Alda dal ještě parádní trefou do šibenice Mitře šanci - 5:7, nikdo další se ale k němu nepřidal a hosté do otevřené obrany dvěma brankami Mitru dorazily.