3. kolo, 10.10.2014 - Líšeň Brno

Rousínov (3. kolo Divize E)

SK Líšeň Brno - FC Kloboučky 3:10 (1:4)

Branky: Houšť Josef, Procházka Petr, Šťastný Michal - Vintr Marek 4, Štrublík Ladislav 2, Chadima Jan, Maruška Milan, Selinger Tomáš, Svoboda Dušan

ŽK: 0 - 0

Rozhodčí: Kindl Miroslav (8,2), Šenkýř Petr (8,2)

Delegát: Brtníček Miloslav

Diváků: 10

Po Tišnovu nás čekal v Rousínovské hale další tým ze zkušenostmi z druhé ligy, SK Líšeň Brno, s jehož rezervním týmem jsme se pravidelně potkávali v Krajském přeboru.

První střelu na branku vyslal Lukáš Němec, golman ji však vytáhl na roh.

Osmělila se i Líšeň, střelu z velkého úhlu Buriánek kryje.

Prvních pět minut se hraje "oťukávací" futsal, míč držíme více na sálovkách, Líšeň brání a vyčkává na vlastní polovině.

1:0 - Přeci jen jsme se dočkali a poprví v Divizi vedeme, Vintr zužitkoval přihrávku Štrublíka a proměnil ji v branku.

Svoboda zakončuje efektně, ale ne efektivně, jeho patičku brankář přečetl.

Líšeň zakončuje z dálky, žádný problém pro našeho brankáře.

2:0 - Narážečka po ose Chadima, Svoboda, Chadima končí brankou.

3:0 - Tenktokráte zapracovala dvojice Vintr-Maruška a posledně jmenovaný zvyšuje naše vedení.

Obrovskou šanci spálil Vintr, běžel s míčem sám na brankáře, ten jej ale vychytal.

Soupeř zakončuje ve vápně, střelu Buriánek vyráží.

4:0 - Lukáš Němec se zbavil kličkou soupeře, nahrává Svobodovi a ten se nemýlí.

Líšeň vysílá střelu z dálky, náš golman úspěšně zasahuje.

Vintr se ocitá ve vápně sám před golmanem, podaří se mu jej prostřelit mezi nohy, ale míč zastaví tyč.

Svoboda napřahuje z velké dálky, golman hostů připraven.

4:1 - Domácí tým snižuje, Štrublíkovu špatnou nahrávku zachytil soupeř a v přečíslení dva na brankáře není problém korigovat stav.

Závěrečná střela Buriánka nepřekvapuje, míč vyráží.

Poločasová statistika: střely na bránu Kloboučky 8-8 Líšeň, střely mimo Kloboučky 5-2 Líšeň.

V poločase proběhla tradiční změna na postu brankáře, Buriánka střídá Maryšler a hned se musí co činit, soupeř se nás na úvod snaží zatlačit, jejich tři pokusy však náš brankář úspěšně likviduje.

5:1 - Co se nepovedlo Líšni, povedlo se nám, Vintr jednoduše napálil míč do sítě.

6:1 - Další branku do sítě domácího celku přidává hrající trenér Štrublík, asistence Lukáš Němec.

Zakončení Líšně, Maryšler vyráží, úspěšný i při následné dorážce.

7:1 - Přečíslení tři na dva zakončujeme nejlepším možným způsobem, skóre navyšuje Štrublík, asistence Lukáš Němec.

8:1 - Po nahrávce Vintra se prosadil i Selinger.

8:2 - Ztrácíme míč a soupeř má možnost přečíslení dva na jednoho a využívá ji.

8:3 - Líšeň se ještě snaží dostat do hry, sice po našich chybách, kdy v útoku ztácíme míč a domácí zkušeně přehazují našeho brankáře, Handlíř se ještě snaží skluzem zabránit brance, ale i on je krátký.

9:3 - Selinger nachází Vintra, ten kličkou obchází brankáře, zakončuje a kompletuje dnešní hattrick.

10:3 - Ještě jednou ta samá dvojice, Selinger nahrává a Vintr rozvlní síť počtvrté.

Zápas jsme úspěšně zvládli a vybojovali historicky první výhru v Divizi. Soupeř se sice většinu zápasu věnoval bránění, ale dokázali si také vytvořit možnosti ke vstřelení branky, za vše hovoří vyrovnaná statistika střel na bránu. Nás podrželi oba gólmani, ale výborným výkonem se prezentoval celý tým a po zásluze jsme si odvezli všechny body. O branky se podělili téměř všichni hráči do pole, nad všemi ale vynikal čtyřgólový Marek Vintr, nejlepší hráč dnešního zápasu.

Střely na bránu - Kloboučky 17:17 Líšeň

Střely mimo - Kloboučky 7:9 Líšeň