2. kolo, 03.10.2014 - Květnice Tišnov

Křenovice (2. kolo Divize E)

FC Kloboučky - 1. FC Květnice Tišnov 2:5 (2:3)

Branky: Maruška Milan, Svoboda Dušan - Panovský Lukáš 2, Chlup Martin 2, Neudecker Michal

ŽK: Chadima Jan, Štrublík Ladislav - 0

Rozhodčí: Gasnárek Michal (8), Štipčák Martin (8)

Delegát: Forró Zoltán

Diváků: 50

V páteční večer zavítal do naší haly v Křenovicích jeden z top týmů Divize E Květnice Tišnov. Soupeř se zkušenostmi z II. ligy přivezl kompletní kádr jedenácti hráčů a brankáře. Za to nám chyběli Jeřábek, Němec, Selinger. I tak jsme se předem nevzdávali.

První vážnější šanci měl Svoboda ve třetí minutě po secvičeném signálu nastřelil tyč.

0:1 - Nedáš-dostaneš. Zafungovalo i v dnešní večer, hosté využili standardky a napálili míč do šibenice.

Tišnov je v zakončení aktivnější, další zakončení likviduje brankář Buriánek.

0:2 - Handlíř ve snaze zabránit autu padá na zem čehož využívá soupeř a prostřeluje našeho brankáře, čas 5:15.

Další zakončení hostů, na vápně střela z otočky, Buriánek pozorný.

Břevno! Chadima pálí téměř z půlky hřiště, branková konstrukce zachránila hostující tým.

Další standardka pro hosty, tentokráte tvrdou střelu Buriánek vyráží.

1:2 - Je sníženo. Štrublík nejprve nastřeluje břevno, míč se održí k Vintrovi, ten dává přihrávku na Marušku který se nemýlí, čas: 9:06.

2:2 - Soupeř sráží v pokutovém území Štrublíka a rozhodčí píská penaltu. K míči se staví Svoboda a s přehledem proměňuje, čas 11:26.

Hosté se snaží vzít si vedení ihned zpět, střelu Buriánek chytá.

2:3 - Co se hostům nepodařilo před chvílí je napraveno. Milda Maruška přichází o míč a zkušení hostéí vědí co s míčem, čas 13:35.

Šanci měl Marek Vintr, sám před brankářem neproměňuje.

Ke konci poločasu napřáhl Svoboda, jeho dělovku zastavila spojnice brány, odražený míč nedokázal Vintr ve 100% šanci dorazit do sítě.

Poločasová statistika: střely na bránu Kloboučky 8-9 Tišnov, mimo Kloboučky 9-4.

Druhý poločas zahajujeme tradičně změnou v brance, Buriánka vystřídal Maryšler.

Akci z rozehrávky zakončuje Štrublík, brankář pozorný.

Naše nepřesná přihrávka, nabízí možnost hostům, zakončení Maryšler likviduje.

Svoboda pálí z dálky a protahuje brankáře.

Zakončení soupeře v pádu našemu brankáři nenadělalo větší problémy.

Protiútok zakončuje soupeř střelou do dobře vyběhnutého Maryšlera.

Hosté zakončují z rohu, se střelu z dálky si golman poradil.

Chadima svoje sólo přes celé hřiště zakončuje mimo bránu.

Koval se ocitá sám před brankářem, dostává od Štrublíka přihrávku středem, ale bohužel nezkrotil míč.

Za vápnem kopeme standardku, Štrublík pálí pouze do zdi.

2:4 - Standardku zahrávají i hosté, Štrublík zastavil akci soupeře pouze za cenu faulu. Tvrdá střela končí u tyče, čas: 34:27.

Bereme Timeout a ihned jdeme do PowerPlay, brankářem se stává Koval.

Chadima dostává přihárvku před bránu, netrefuje ideálně míč.

Vintr se dostává do zakončení, nastřeluje tyč!

2:5 - Útočník hostů se obtočí kolem bránícího Štrublíka a bodlem nedává Kovalovi šanci, čas: 37:27.

Hostující celek nás zatlačil k naší bráně, Koval si nohou připisuje další zákrok.

Brankář Tišnova předvádí skvělý reflex když nohou vyráží ránu Štrublíka.

Z PowerPlay jsme nakonec nic nevytěžili, na poslední minutu naskakuje zpátky brankář Maryšler.

Velká šance hostů na změnu skóre, hráč v soupeři si položí na zem našeho golmana ale netrefuje z pěti metrů prázdnou branku.

Vintr se proháčkoval do pokutového území, ale golman jej tváří v tvář vychytal.

Poslední zakončení na bránu mají na svědomí hosté, střela mířící mezi nohy, Maryšler včas sklapl betony.

Pro diváka vcelku atraktivní futsal, šance na obou stranách, ale my jsme naše možnosti nedokázali proměnit v branky. Soupeř nás přestřílel, využíval každou možnost k zakončení, také těžil ze zkušeností několika sezon ve II. lize. Našim borcům není co vytknout, snad jen již zmíněná produktivita v zakončení. Musíme na tomto zamakat a borcům z Tišnova gratulujeme k vítězství.

Střely na bránu - Kloboučky 15:22 Tišnov

Střely mimo - Kloboučky 12:12 Tišnov

Zápas s nováčkem soutěže Květnice zvládla. Kloboučky předvedly sympatický výkon a jejich mladé mužstvo se prezentovalo výborným pohybem. Květnice šla brzy do vedení 2:0, Kloboučky stačily srovnat, ale do druhé půle již měli hráči Květnice jednobrankový náskok, který už do konce zápasu nepustili. Hrál se futsal v pěkném tempu, který se divákům musel líbit.