15. kolo, 23.1.2015 - Lazor Vyškov

Vyškov-Purkyňova (15. kolo Divize E)

Lazor Vyškov - FC Kloboučky 10:13 (3:4)

Branky: Lička Josef 6, Lička Martin, Grepl Martin, Gottvald David, Obruča Lukáš - Selinger Tomáš 3, Koval Stanislav 2, Handlíř Michal 2, Chadima Jan 2, Němec Lukáš 2, Štrublík Ladislav, Jeřábek Michal

ŽK: 0 - 0

Rozhodčí: Pozidis Charalambos (8,1), Rek Lubomír (8,1)

Delegát: Brtníček Miloslav

Diváků: 55

Další divizní utkání jsme odehráli ve Vyškově s celkem Lazoru. Soupeř do utkání nenastoupil v nejsilnější sestavě a toho jsme chtěli využít. Diváci se tak mohli těšit na zajímavý futsal.

V prvních minutách zahrozil Koval, s jeho střelou a následnou lehkou tečí si golman poradil.

V akci i náš brankář, vyražený míč soupeř pálí znovu na branku, břevno!

0:1 - skóre otevírá soupeř, nepovedený odkop našeho brankáře zakončuje střelou pod břevno, čas: 3:21

1:1 - srovnáno! Štrublík nahrávkou nachází Jeřábka, ten zakončuje přesnou střelou na zadní tyč, čas: 3:37.

2:1 - Štrublík zpětnou nahrávkou posílá míč na rozběhnutého Němce, ten bombou otáčí skóre, čas: ??

Koval přihrává na Chadimu, jeho zakončení golman lape.

3:1 - kombinace Němce s Selingerem, poslední jmenovaný zasouvá skluzem míč do brány, čas: ??

3:2 - ztrácíme míč před brankou soupeře, rychlý brejk a je sníženo, čas: 11:24.

Soupeř třikrát za sebou ohrožuje naši branku, Buriánek pozorný.

4:2 - rychlý přechod do útoku, zakončený přesnou střelou Handlíře (asistence Němec), čas: 13:39.

Znovu Handlíř, tentokrát úspěšný zákrok brankáře domácích.

4:3 - branka z kategorie kuriózních. Soupeř sehrává za pozdní výhoz brankáře nepřímý kop, následná rána se odráží od tyčky přímo na hlavu našeho hráče a míč končí v síti, čas: 16:28.

Lazor nastřeluje z úhlu tyč.

Statistika prvního poločasu, střely na branku Kloboučky 8-11 Lazor, střely mimo Kloboučky 6-10 Lazor

4:4 - druhý poločas začal brankou v naší síti. Selinger ztrácí na polovině míč a i když se Koval odhodlal k životnímu sprintu, soupeř zakončuje přesně, čas: 20:25.

Lazor je v této chvíli v tlaku, Buriánek v naší brance se musí ohánět. Nejprve vytahuje zákrok nohou, další střelu likviduje a po třetí během krátké chvíle likviduje šanci soupeře včasným výběhem.

4:5 - přesto soupeř otáčí skóre. Kombinační brejk je zakončen tak jak si soupeř představuje, čas: 22:35.

4:6 - další úder! Hráči Lazoru se dokázali prokombinovat až do vápna, čas: 23:33.

5:6 - za půl minutky je sníženo, Chadima pálil za vápnem a přesná rána znamená snížení (asistence Handlíř), čas: 24:00.

5:7 - nejsme schopni přerušit kombinaci soupeře, ten se opět dostává až do pokutového území a znovu se brankově prosazuje, čas: 24:58.

Střela Němce, brankář pozorný.

Hraje se pátá minuta druhého poločasu a soupeř vede na střely 8:2, jeho tlak byl korunován několika zásahy a otočením skóre.

6:7 - Handlíř přesně nachází Kovala, ten tečuje míč do brány, čas: 28:37.

7:7 - Štrublík posílá přihrávku na Handlíře, ten propálil vše, co mu stálo v cestě, čas: 29:11.

7:8 - hráč soupeře se ocitl sám před Buriánkem a nemýlil se, čas: 30:08.

8:8 - Koval se rozběhl s míčem po lajně, následně byl faulován, k míči se ještě dostal Chadima a ten z úhlu prostřelil golmana, čas: 31:26.

Buriánek vytahuje zákrok.

Znovu soupeř, střelu zdálky Buriánek chytá.

Taktéž si poradil i s pokusem o lob.

9:8 - Selinger se brankově prosazuje (asistence Němec), čas: 34:19.

Buriánek vyráží zakončení soupeře, k míči se znovu dostávají domácí hráči, na brankové čáře zastupuje Buriánka Jeřábek.

10:8 - Chadima zakončuje, vyražený míč se dostává ke Kovalovi, ten levou (ne, opravdu to není vtip) střílí přesně, čas: 35:15.

10:9 - soupeř snižuje na rozdíl jedná branky, opět kombinace, čas: 36:24.

11:9 - máme štěstí na odražené míče. Handlíř nastřeluje břevno, Němec pohotově uklízí do branky, čas: 36:57.

Soupeř dvakrát zahrozil, Buriánek si pokaždé poradil.

Čas 38:23, začíná přesilovka soupeře až do konce střetnutí.

11:10 - zakončení z dálky po zemi končí u tyče, čas: 38:24.

12:10 - Štrublík se prosazuje ve vápně soupeře (asistence Jeřábek), čas: 38:35.

13:10 - Handlíř našel po lajně Selingera, ten míč doslova dovezl nikým neatakovaný až do branky, čas: 39:29.

Výsledkově šílené utkání s dobrým koncem pro nás. Třiadvacet branek v zápase dlouho nepamatujeme, nicméně alespoň jsme potěšili přítomné diváky.

Střely na bránu - Kloboučky 20:31 Lazor

Střely mimo - Kloboučky 11:21 Lazor

Co dodat, obrana ve druhém poločase neexistovala
po výborných utkáních v minulých kolech přišla hodně studená sprcha a po velmi špatném 2. poločase, jsme dostali 13 gólů od Klobouček, tolik gólů jsme snad v divizi ještě nedostali ani od Tanga nebo Helasu, což je dost alarmující. Našemu brankáři sice zápas moc nevyšel, ale obrana mu v těch posledních minutách vůbec nepomohla, chvílemi to vypadalo, že tam vlastně žádná obrana není a náš soupeř pohodlně střílel jednu branku za druhou. Většinou na to stačil ve dvou hráčích, kteří nám skoro z každého útoku dali branku. A přitom po vyrovnaném prvním poločase, se nám ve druhém poločase podařilo vývoj utkání překlopit na svou stranu a ve 25. minutě jsme vyhrávali 7 : 5. Místo aby jsme si náskok hlídali a snažili se hrozit z brejků, jsme se pořád snažili napadat soupeře po celém hřišti, který toho náležitě využil a opět otočil zápas ve svůj prospěch. Zápas se jistě nezaujatým divákům musel líbit, ale našim diváků se musíme omluvit za náš výkon v druhém poločase, kdy jsme z hlediska obrany předvedli katastrofický výkon a dovolili soupeři hrát co chtěl a potřeboval.
1. poločas
před zápasem jsme řešili problém účasti hráčů, neboť ze základní sestavy nám vypadli 4 hráči a tak jsme nastoupili do prvního poločasu s 6 hráči, což se začalo projevovat při hře, kdy Kloboučky s kompletními čtyřkami na tom byli fyzicky velmi dobře, měli výborný pohyb, což naše hráče dost vyčerpávalo. Přesto jsme ale hráli vyrovnaně, bránili jsme od půlky hřiště a nedovolovali soupeři chodit do otevřené obrany. Spoustu střel jsme zablokovali. Kloboučky se přesto dostaly do vedení, když pronikly po pravé straně hřiště a střelou po zemi otevřely skóre. Naše odpověď přišla hned a po pěkné kombinaci srovnal Martin Grepl. O dvě minuty později z pravé strany hosté udeřili a získali vedení 2 : 1. Za další dvě minuty opět využili zaváhání naší obrany a do prázdné zvýšili na 3 : 1. Nyní jsme byli na řadě my a po závaru před brankou hostů, snížil David Gottvald na 2 : 3. Hosté ale opět kontrovali a získali zpět dvoubrankové vedení 2 : 4. Pak nám darovali hosté šanci po druhé malé domů, nepřímý kop se štěstím zakončil Josef Lička a tím uzavřel i skóre 1. poločasu 3 : 4.
2. poločas
v prvních 5. minutách na hřišti existovalo jen jedno mužstvo a to bylo mužstvo Lazoru - Domus, nepříznivé skóre 3 : 4 jsme do 24. minuty otočili na 6 : 4 a podle situace na hřišti by nikdo nečekal, že by se to mohlo změnit. Pak se však hosté dostali zpět do hry dalším gólem a i když se nám ještě dařilo do 35. minuty držet skóre v náš prospěch 8 : 7, tak po vyrovnání na 8 : 8, jsme se již na nic nezmohli a nestačili jsme reagovat na výpady hostů, kteří chodili do otevřené obrany a naši hráči se nestačili vracet. V závěru jsme zkusili powerplay, snížili jsme sice ihned na rozdíl jednoho gólu, ale hned po rozehrávce jsme dostali další a tím bylo o zápasu rozhodnuto. Na závěr jsme do otevřené obrany dostali ještě dvě branky a Kloboučky se mohly radovat z nečekaného, ale zaslouženého vítězství 13 : 10.
V této sezóně zatím asi nejhůř odehraný zápas, nejvíce nás trápí obrana, svou hrou nabízíme soupeři na své půlce spoustu místa ke kombinacím a rychlým brejkům a nejsme schopni na ně reagovat, s tím jsme měli v tomto zápase velké problémy, když jsme si opět hlídali hostující hráče na jejich půlce, místo toho, aby všichni zajistili obranu. K dalšímu těžkému utkání zajíždíme za 14 dnů do Kotvrdovic, nováčku, který se stále zlepšuje a 14.2. od 20,30 hodin doma hostíme Lino Kalábek, zkušené, kvalitní mužstvo, které nyní porazilo Květnici Tišnov na jejich půdě, takže utkání s tímto soupeřem bude také velice těžké.

Brankáři: Buriánek Josef, Skoupý Michal

Obrana: Jeřábek Michal, Selinger Tomáš, Němec Lukáš, Handlíř Michal

Útok: Štrublík Ladislav, Koval Stanislav (C), Chadima Jan

Realizační tým: Konečný Václav, Maryšler Libor, Vintr Marek