29.09.2013 - Gladiators Brno

29. 9. 2013

29.09.2013 - Brno, Hala Střední (3. kolo KP)

Gladiators Brno - FC Kloboučky 4:8 (0:3)

Branky: Rozehnal Tomáš 2, Úlehla Radek, Němec Vojtěch - Štrublík Ladislav 3, Selinger Tomáš 2, Svoboda Dušan, Koval Stanislav, Krejčíř Tomáš

ŽK: Pavlica Ondřej - 0

Rozhodčí: Rek Lubomír (7), Pozidis Charalambos (6,5)

Delegát: Venc Radek

Diváků: 20

Neznámý soupeř, neznámá hala - s tímto jsme zavítali do Brna, kde nás hostil nováček soutěže Gladiators Brno.

První střelecký pokus vyslal Lukáš Němec po přiklepnutí Laďe Štrublíka, jeho střele ale chyběla přesnost.

Další zakončení přichází ze sálovky Michala Handlíře, ale i zde míči scházela přesná trajektorie.

1:0 - Ihned z rozehrávky brankářem skvěle napadal Tomáš Krejčíř, obránci vypíchl míč a sám před brankářem chladnokrevně proměnil, čas 03:14.

Krejčíř zkouší zakončení z dálky, rozvlnil pouze ochrannou síť za bránou.

Štrublík zakončuje křižnou ranou po zemi, střela jen o několik centimetrů minula tyč.

Prezentují se i domácí, první vážnější zakončení včasným výběhem likviduje Maryšler.

Pohotové zakončení Gladiátorů, velmi nepřesně.

2:0 - Štrublík získal na polovině hřiště míč,  nejkratší možnou cestou se rozběl k bráně domácího celku a střelou mezi nohy brankáři navyšuje skóre, čas 06:18.

Po přiklepnutí zakončují domácí, náš golman si připisuje úspěšný zákrok.

Michal Handlíř tvrdě zakončuje, pouze do brankáře domácích.

Handlíř, Němec, Štrublík, zakončení z vápna opět mimo.

Protiútok domácího celku, střela z velké dálky končí těsně mimo naší svatyně.

Další možnost brněnských, náš golman opět včasným výběhem zneškodňuje.

Dušan Svoboda zakončuje bodlem, střele chybělo jen pár centimetrů.

Krejčíř vyváží míč, dává doleva Svobodovi, ten pálí z první vysoko nad.

3:0 - Za vápnem si Dušan Svoboda lehce posunul míč na pravou nohu a jeho nechytatelná bomba do šibenice odnesla branku ven z haly (as. Handlíř), čas 13:13.

Pokus domácích z dálky, Maryšler vyráží.

Krejčíř, střela z první jde nad.

Domácí zakončují z otočky, mimo.

Krejčíř se po pravé straně prodral s míčem až do vápna, jeho zakončení z úhlu výběhem likviduje golman.

Bodlo Svobody vytěsňuje golman na roh.

Po faulu na Němce kopeme z pravé strany přímák, k míči se staví "levák" Štrublík, jeho přímou střelu golman vytěsňuje.

Bodlo ze sálovky domácího hráče končí v síti za brankou naší brány.

Zakončení po kombinaci domácího celku letí mimo bránu.

Další zakončení domácích, tentokráte z rohu, avšak vysoko nad.

Domácí teď mají sérii zakončení, nyní z otočky na vápně, střela naštěstí míří těsně vedle tyče.

Konec prvního poločasu, statistika za první poločas: střely na bránu Kl. 7-4 Gl., střely mimo Kl. 8-7 Gl.

První šanci v druhém poločase si připisují na svoje konto domácí, střelu z úhlu pod břevno vytěsňuje Maryšler na roh.

Selinger na Štrublíka, pohotové zakončení, pouze do golmana.

Štrublík se řítí sám na brankáře, bodlo, golman nohou vytahuje na roh.

4:0 - Nádherná individuální akce Standy Kovala, z první si přehodil bránícího hráče, míč si ještě lehce posunul hlavičkou, sprint přes celé hřiště a výstavní rána pod břevno (as. Svoboda), čas 24:24.

4:1 - Prakticky ihned je sníženo, soupeři na to stačilo pár vteřin po rozehrávce, zakončení v pádu skončilo u zadní tyče, čas 25:05.

Střílenou nahrávku likviduje náš brankář i za cenu nepříjemné srážky s protihráčem.

Soupeř se dostává do přečíslení dva na jednoho, přihrávku na volného hráče včas ukopává vracející se Krejčíř do autu. Přichází rozehra, nástřel před bránu, míč si 30 cm před prázdou  bránou zpracovává útočník soupeře, stačí jej jen doklepnout do sítě. Míč však skokem od tyče vyškrábne golman Maryšler, fantastický zákrok.

Domácí zahrozili zakončením z rohu, střela letěla jen těsně nad břevno.

Vynikající křižná přihrávka na rozběhnutého Němce, ten trefuje z běhu pouze brankáře.

5:1 - kombinace přes půlku hřiště Selinger, Štrublík, Selinger je zakončena gólem do prázdné branky.

Brněnští se snaží ohrozit naši bránu opět střelou po rozehrávce z rohu, ani tato střela však nekončí brankou, letí vysoko nad.

Přečíslení domácíh po naší ztrátě míče, zakončení na zadní tyč, Maryšler vytěsňuje na roh.

Velká příležitost Gladiátorů, po faulu kopou přímák na hranici vápna, domásí sice střelou překonávají našeho brankáře, toho však na brankové čáře zastoupil Svoboda. Z rohu se snaží přímou střelou zaskočit našeho brankáře, ale ten míč bezpečně chytá.

Selingrovu střelu z úhlu brankář lapil.

Dlouhý nákop od našeho brankáře zpracovává Selinger, dává Krejčířovi, jeho pokus o zakončení včasně likviduje brankář domácích.

5:2 - je sníženo, míč se dostává k neobsazenému hráči hostů a ten přeloboval padajícího brankáře.

Krejčíř vyslal pozdrav brankáři, jeho střela šajtlí končí v náručí domácí jedničky.

Brněnští se prezentují střelou za vápnem, Maryšler vyráží.

Štrublík vyváží míč přes celé hřiště, jeho slabší zakončení nenadělalo golmanovi domácích žádné problémy.

Domácí zakončují těsně mimo bránu.

Čas 35:00, bereme TimeOut, přichází střídání mezi třemi tyčemi, do brány se k premiérovému zápasu v KP postaví Skoupý.

Střela domácích z velkého úhlu končí za naší bránou.

Skoupý si připisuje první zákrok, lehce tečovanou střelu se štěstím vytěsňuje na břevno.

Selinger střílí pouze do boční sítě.

5:3 - Pěkná rána domácího hráče na zadní tyč, Skoupý vyráží na roh. Přichází rozehrávka, míč se dostává do vápna, kde jej domácí hráč se stěstím procedí do brány, čas 38:14.

Možnost brněnských, zakončení z první nohou likviduje náš brankář.

5:4 - v závěru utkání se nám dějí věci! Nejprve po přihrávce Selingera nasteluje tyč Němec, míč se odráží k domácím, ti jej vyváží přes celé hřiště a po kombinaci zakončují do prázdné brány, čas 39:01.

6:4 - domácí jdou ihned do Power Play. Po rozehrávce dává Štrublík přihrávku na Selingera, ten se trefuje mezi nohy hráče/brankáře, čas 39:09.

7:4 - nevydařená rozehrávka Glads, míč sebral Štrublík a střelou do prázdné branky zvyšuje stav.

8:4 - soupeř korunuje velmi nevydařenou Power Play, Selinger vybojoval míč, posunul na Štrublíka a ten pozemní střelou prakticky z poloviny hřiště kompletuje svůj Hattrick.

Závěrečnou šanci domácích vyběhnutím zmařil Skoupý.

Střely na bránu - Kloboučky 21:18 Gladiators

Střely mimo - Kloboučky 9:10 Gladiators

Glads A - FC Kloboučky 4:8 (0:3)

29.9.2013 - Vojta

Nováčkovská daň a nervozita či smůla na silné soupeře? Glads jsou zatím v Kraji herně i výsledkově za očekávání a svými možnostmi. Ne jinak tomu bylo v zápase s Klouboučky, přestože druhý poločas naznačil mnohé.

První půle přinesla dvě hrubky v obraně domácích, které byly po zásluze potrestány. V obou případech se poslední hráč s míčem snažil příliš vymýšlet, soupeř získal při napadání balón a už po deseti minutách vedl 2:0. Nepovedenou první půlku dokonala výstavní dalekonosná rána do šibenice z kopačky soupeřova hráče. Kloboučky i nadále červeným zle zatápěly svoji zkušenou hrou ve všech stádiích hry, podpořenou individuálními schopnostmi hráčů.

Do druhé půle Glads nastoupili s poměrně méně ambiciózními cíli a začalo se jim dařit. S přibývajícími minutami hry získávali čím dál více sebevědomí a vyhraných soubojů. Z řady nebezpečných akcí se ujalo až Roziho sražení na naběhnuvšího Vojtu, který v pádu stačil obstřelit brankáře - 1:3. Soupeř sice záhy zvýšil na 1:4, ale to Gladiators nikterak nevadilo a získávali čím dál větší převahu. Najednou bylo jednoduché dát gól. Radek sražený odkop soupeře přiťuknul Rozimu, který hezky přeloboval padajícího brankáře, vzápětí soupeř opět odskočil na 2:5, ale Rozi znovu snížil, čtvrtý gól přidal Radek doťuknutím nahrávky před brankou a najednou bylo zase o co hrát - 4:5! Následovala okamžitě power play. Ta se ovšem oproti té minulé v zápase s Líšní lišila jak den a noc. Početní převaha začala zmatky díky chybějícímu rozlišováku a skončila tragickou rozehrávkou červených, ze které daly Kloboučky pohodlně během snad 20s tři góly a zápas byl opět jasně rozhodnut...

Naprosto jalová první půlka ostře kontrastovala s povedou půli druhou, kterou hořce zakončila absolutně nepovedená power play. O to více mohou Glads litovat obrovských šancí v druhé části, kdy nebyli schopni posunout ještě o milimetr či protlačit míč stojící už prakticky na brankové čáře soupeřovy branky.

Sestava: Lanza - Radek, Vojta, Hložis, Jaky - Šprt, Rozi - Majkl, Sammi.

Brankář: Maryšler Libor (C), Skoupý Michal

Obrana: Handlíř Michal, Koval Stanislav, Němec Lukáš

Útok: Štrublík Ladislav, Selinger Tomáš, Svoboda Dušan, Krejčíř Tomáš

Střídající: Vala Lukáš

Realizační tým: Konečný Václav, Macháň Petr, Jeřábek Michal