04.04.2014 - Slovan Brno

Pohořelice (24. kolo KP)

Slovan Brno - FC Kloboučky 2:8 (0:2)

Branky: Čejka Lukáš, Belžík Oldřich - Chadima Jan 3, Koval Stanislav 2, Maruška Milan 2, Štrublík Ladislav

ŽK: Weiss David, Polák Michal - Nový Miroslav

Rozhodčí: Slanina Tomáš (8), Javorský Jan (8)

Delegát: Ptáčník Martin

Diváků: 10

Do haly v Pohořelicích jsme zajížděli v poměrně prořídlé sestavě a dokonce s jedním debutantem - Miroslavem Novým. Z nejrůznějších důvodů chyběli Tichý, Svoboda, Nový, Jeřábek, Selinger, Handlíř, bratři Vintrovi atd. Naproti této sestavě se postavil soupeř, kterému jde o přežití v kraji a potřebuje každý bod.

Jsou to domácí, kteří mají v prvním poločase jako první výraznější možnosti ohrozit bránu. Nejdříve pálí útočící hráč do boční sítě, následně se po lajně protáhne další z hráčů Slovanu a tentokrát musí Maryšler vytáhnout první zákrok.

Maruška pálí, jeho střela minula těsně tyč.

První naši střelu na bránu vyslal Nový, golman ji vytěsnil na aut.

Krásná přihrávka Slovanu za obranu kde se zjevil soupeř sám před brankářem, ale náš golman předvádí skvělý zákrok.

1:0 - skvěle zahraný signál z rohu a z hráčů soupeře jsou jen kuželky! Přesně mířil Štrublík, asistence Chadima. Čas 6:22.

Soupeř se snaží o rychlou odpověď, zakončení z vápna, dobře postavený Maryšler vyráží na roh. Rozehrávka, zakončení které končí na tyči naší svatyně.

2:0 - po faulu na Štrublíka kopeme přímý kop. K míči se staví Milan Maruška, vysílá tvrdou střelu která doslova propálila domácího golmana, čas: 7:29.

Koval přiklepává na Štrublíka, střela, tyč!

Maruška, Koval, ani jeden nedokázal překonat golmana Slovanu, oba domácí brankář vychytal.

Nový pálí z dálky, dalekonosná střela nadělala brankáři problémy.

Běží 15 minuta, Chadima zakončuje z úhlu, golman vyráží na roh. Rozehráváme, bohužel přichází nedorozumění a z vlastního vápna vyráží osamocený hráč Slovanu sám na našeho brankáře, který nás ale podržel a sólový nájezd vychytal.

Nový se zjevil pře brankářem, ale zakončuje pouze do něj.

Slovan zakončuje z přímého kopu, Maryšler ránu zneškodňuje. O pár vteřinek později přichází další zakončení, tvrdá rána jen těsně míjí naši branku.

Další rána Slovanu, opět vedle. Tato šance ukončila první poločas. Statistika střel: střely na bránu Kloboučky 11-8 Slovan, střely mimo Kloboučky 7-7 Slovan.

Druhý poločas začíná tradiční změnou, do branky se postaví Skoupý a hned si připisuje první zákrok, vystihuje finální přihrávku soupeře na zadní tyč.

Další šance Slovanu, hráč sám před naší brankou naštěstí netrefuje brankovou konstrukci.

Štrublík uhání na branku soupeře, jeho bodlo končí na tyči!

Střela Slovanu, náš brankář vytahuje.

3:0 - štrublík nachází dobře postaveného Chadimu, který na zadní tyči doklepává míč do sítě, čas: 24:10.

3:1 - přečíslení dva na jednoho a stav je snížen, čas: 25:25.

Chadima v šanci, těsně mimo.

Opět dnešní spalovač vyložených šancí, tentokráte pálí Chadima nad.

Střela Nového jde pouze do brankáře.

Po šancích Klobouček se osměluje i Slovan, bomba zatřásla břevnem naší branky.

4:1 - zahráváme přímý kop, k míči se staví, tak jako v prvním poločase, Maruška a technickou střelou zvyšuje vedení, čas: 31:12.

Slovan zakončuje z dálky, těsně nad.

4:2 - v čase 32:29 přichází další korekce skóre, tentokráte ze strany brněnských hráčů.

5:2 - ihned ale odpovídáme, Štrublík se proháčkoval s míčem u nohy, dává na volného Kovala pro kterého není problém trefit bránu, čas: 32:44.

Soupeř se v čase 34:07 pouští do Power Play.

6:2 - soupeř přesilovku nezačal šťastně, Chadima vybojoval míč a v čase 34:22 zvyšuje naše vedení.

7:2 - soupeři jsme v jeho přesilovce zasadili další ránu, Maruška přihrává na Chadimu a ten už ví co s míčem, time: 37:37.

Hraje se opět futsal s brankáři na obou stranách.

Nový střílí, golman vytěsňuje na roh.

Další pokus má na svědomí Maruška, ale i jeho golman vychytal.

8:2 - Štrublík nachází volného Kovala který posílá míč do prázdné branky, čas: 39:32.

Poslední střelu vyprodukovali domácí, zakončení na přední tyč Skoupý kryje.

Střely na bránu - Kloboučky 21:14 Slovan

Střely mimo - Kloboučky 15:11 Slovan